Zákazníci kladou při koupi či pronájmu průmyslových a logistických areálů stále větší důraz na energetickou úspornost budovy. S cílem udržitelného a šetrného přístupu k životnímu prostředí snižuje spotřebu energie v rámci svého stávajícího portfolia také společnost CTP. Výměnou osvětlení v prostorech o celkové rozloze 250 000 m2 v roce 2016 snížila spotřebu o 5 procent.

Strategie CTP vychází z energetických studií i z vlastního pilotního projektu. Výměnou současného osvětlení za LED světla na ploše o rozloze 250 000 m2 se společnosti podaří ušetřit 5 % elektrické energie. „Existuje řada způsobů, jak být energeticky úspornější, ale myslíme si, že náhrada osvětlení za LED je ta nejrychlejší a pro naše klienty nejzajímavější varianta. Díky této inovaci se klientův účet za energie sníží. Investice vložená do obnovy osvětlení se vrátí do dvou let,“ uvedl Stefan de Goeij, šéf oddělení Property Management CTP.

Cílem pro rok 2016 bylo snížení spotřeby o 5 procent. To se také daří CTP naplnit. Doposud společnost instalovala LED osvětlení na ploše 100 000 m2 a více než 150 000 m² je v plánu na poslední měsíce čtvrtého kvartálu. To se týká mimo jiné CTParků Ostrava, Bor, Plzeň, Kadaň a Hranice. Velká část bude probíhat také v Rumunsku, většina v CTParku Bucharest West II, ale také v Temešváru nebo Aradu. Týká se to i venkovního osvětlení v Temešváru a v CTParcích v Bukurešti.

V příštím roce CTP plánuje vyměnit 400 000 m2 LED osvětlení. „Především rozsah přestavby je velmi unikátní. Budovy, kterých se výměná týká, tak znovu projdou certifikací energetické náročnosti a jejich rating bude zvýšen z energetické třídy C na B,“ dodává Stefan de Goeij.

Friend Email
Enter your message