Když se rodina rozroste, musí začít přistavovat, nebo se přestěhovat do většího. A obdobné je to i u firmy, kde ale musí být všechno perfektně připravené, protože její „domácnost“ si nikdo z příbuzných přechodně domů nenastěhuje. Společnosti Tirex Tyre se povedlo prodej i nákup haly sladit.

Zdroj: Goldbeck

Tirex Tyre se zabývá velkoobchodním prodejem pneumatik, využila výhodných podmínek na trhu a rozhodla se vyměnit modletickou halu o velikosti 10 tisíc m2 za větší prostory. Společnost nechtěla jít do nájmu, šla tedy cestou získání nové nemovitosti do vlastnictví.

Delegování šetří čas

Průzkum trhu, tender na developera i papírování kolem nákupu nemovitosti zabere spoustu času, a tak firma svůj požadavek předala společnosti CBRE. Ta zrealizovala tender a pomohla Tirex Tyre s porovnáním nabídek. Nakonec byla jako nejvhodnější řešení vybrána hala o rozloze 15 tisíc m2, která je součástí moderního distribučního centra Panattoni Park Prague Airport II s výbornou dostupností na mezinárodní letiště Praha Ruzyně, přímým napojením na Pražský okruh a další hlavní dopravní tahy D7 a D5 i na průmyslovou zónu Kladno nebo centrum Prahy.
„Jako jediní jsme společnosti Tirex Tyre dokázali nabídnout výstavbu na míru a do vlastnictví, což je segment, na který se dlouhodobě specializujeme,“ uvádí Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Vánoce v novém

„Nová hala je zhotovena podle nejmodernějších standardů, a to nejen z hlediska měřítek nemovitosti jako takové, ale i z hlediska požadavků na skladování pneumatik. Těšíme se, že letošní zimní sezonu už budeme řešit z nové haly,“ říká Michal Urbánek, generální ředitel Tirex Tyre. Stavba bude předána v srpnu.

Hotovo za dvanáct měsíců

CBRE pomohla také s prodejem nemovitosti v Modleticích. „Od prodeje haly v Modleticích po předání nové haly v Pavlově uběhne pouze dvanáct měsíců, což je ve srovnání s podobnými projekty velmi krátká doba,“ konstatuje Lukáš Šaling, Associate Director společnosti CBRE.

Friend Email
Enter your message