I když patří Karlovarský kraj co do počtu obyvatel i rozlohy ke krajům nejmenším, ve výstavbě nových industriálních parků o sobě dává v posledních letech poměrně výrazně vědět. Za první kvartál letošního roku tu vzniklo kolem 36 000 m2 nových ploch.

Zaměříme-li se na horizont uplynulých dvou let, pak z pohledu pronájmu průmyslových nemovitostí zažívá boom především průmyslová zóna v Chebu. Pro nájemce je tato lokalita atraktivní jak kvůli dostupné pracovní síle, tak pro dobré napojení na Německo zejména ve směru Saská Kamenice (Chemitz) a Norimberk. Panattoni Park Cheb je navíc jediným průmyslovým parkem ve městě, které prestižní britský magazín fDi Intelligence zařadil mezi Top 10 východoevropských měst s nejlepší podporou investic.

Tchibo, BWI a další…

V Panattoni Parku Cheb se usídlila například společnost Tchibo, která se se svými 70 000 m2 stala největším projektem loňského roku a pyšní se i titulem druhá největší logistická hala v Česku.

Chebský areál oslovil i čínskou výrobní společnost BWI, která si místo pro výrobu tlumičů vybírala na základě podrobné analýzy více než třiceti lokalit v České republice a Polsku. „BWI nakonec nalákala dobrá dopravní dostupnost z Německa, kvalifikovaná pracovní síla i výborně fungující spolupráce developera s městem, které má proaktivní přístup vůči potenciálním investorům,“ popisuje konzultant společnosti CBRE Jan Hřivnacký. Mimochodem byla to právě realitně poradenská společnost CBRE, která při vyhledávání vhodné lokality společnost BWI zastupovala.

Trojici významných nájemců pak pomyslně uzavírá logistická společnost DHL, která již potvrdila, že v tento region nadále věří – na základě transakce zprostředkované společností CBRE zde bude expandovat o dalších 30 000 m2 (z původních 13 000).

„Podle našich informací probíhají momentálně finální jednání s další společností, která by si měla v CTParku Cheb nechat postavit sklad až o velikosti 50 tisíc m2,“ dodává Jan Hřivnacký.

Se státem za zády

Rozvoji regionu jistě napomůže i na začátku roku vládou schválený výběr nových lokalit pro rozvoj státem podpořených průmyslových zón, mezi něž patří i tzv. průmyslová zóna Cheb II s rozlohou 142 hektarů. Vzniknout by měla v letech 2020 až 2022 a vláda doufá, že zařazení na seznam přiláká do Chebu investory, kteří budou poptávat třeba i o stohektarovou plochu. O lokalitu se už zajímal například čínský výrobce skla, který hledá prostor, do nějž by umístil svou kilometr dlouhou linku. Další průmyslovou zónou v regionu plánuje postavit i developer Panattoni, a to v Ostrově, kde bude schopen nabídnout výstavbu haly o ploše až 100 000 m2.

Friend Email
Enter your message