CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, vydala studii, která monitoruje vývoj poptávky automobilových dodavatelů v České republice. Studie poukazuje na to, že mnohé stávající regiony, které jsou oblíbené díky své blízkosti k automobilkám, nestačí uspokojovat zájem automobilových dodavatelů, který významně roste již od roku 2015. Ti jsou nuceni hledat nová místa pro umístění své výroby.

  Největší centra automobilového průmyslu v České republice jsou například Mladá Boleslav, Plzeň či okolí TPCA v Kolíně nebo závod Škody Auto v Kvasinách. Investoři se navíc začali zajímat o nové lokality, jako jsou severní Čechy nebo Morava, protože stávající průmyslové zóny jsou z velké části obsazené.

  Kromě automobilek v České republice, kolem kterých se soustřeďují dodavatelé automobilových součástek, existuje dalších přibližně 30 zahraničních automobilek, které motivují dodavatele, aby k nám umístili svou výrobu. Nachází se nejvíc v Německu, ale také v Rakousku, Polsku, Maďarsku, a na Slovensku. Tyto automobilky jsou z České republiky velmi dobře dostupné a náklady na práci jsou v ČR třikrát nižší než v Německu nebo Rakousku.

   

   Friend Email
   Enter your message